Sprawdź co się dzieje w Holte

Blog

Odśnieżanie spędza Ci sen z powiek?

22 grudnia 2022

Zima w tym roku przyszła do nas wielkimi krokami. Ulice szybko pokryły się śniegiem. W dobie szalejącej inflacji, wysokich cen energii i paliw zimowe utrzymanie dróg staje się nie lada wyzwaniem.

 

W tych trudnych czasach urzędy miast, gmin, podmioty państwowe zmuszone są do szukania oszczędności. Ich starania widoczne są gołym okiem – zmniejszenie ilości świątecznych światełek, szybciej gasnące lampy, obniżenie temperatur w pomieszczeniach-to tylko niektóre ze stosowanych obecnie sposobów na utrzymanie budżetu. Są jednak rzeczy, na których nie można oszczędzać, zwłaszcza kiedy bezpieczeństwo obywateli staje na pierwszym miejscu. Wymiana przez nich opon na zimowe nie wystarczy, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Odśnieżanie i posypywanie dróg to niewątpliwie priorytetowe zadanie, kiedy pojawia się pierwszy śnieg. Jednak istnieją sposoby, by znaleźć oszczędność tam, gdzie widoczne są tylko wydatki. W jaki sposób zwiększyć wydajność pracy i obniżyć koszty związane z zimowym utrzymaniem dróg?

 

Z pomocą przychodzi monitoring GPS pojazdów. To niepozorne rozwiązanie bezsprzecznie pomoże ograniczyć wydatki na paliwo, zweryfikować czas pracy kierowców, a nawet rzetelność podwykonawcy.

 

Jak korzystać z monitoringu GPS, aby osiągnąć obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności? To prostsze niż mogłoby się wydawać. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy niemonitorowany pług śnieżny wyjeżdża w teren. W jaki sposób zweryfikować, które z ulic zostały już przez niego odwiedzone? Co zrobić, po otrzymaniu telefonu twierdzącego, że któraś z dróg nie jest odśnieżona? Dzwonić do kierowcy, czy wydelegować pracownika do wyjechania na drogi i sprawdzenia, czy pług już nimi jechał? Każde z nasuwających się rozwiązań generuje dodatkowe koszty- zabiera cenny czas pracowników lub pochłania kolejne litry paliwa.

 

Monitoring GPS od Holte daje dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie. Wystarczy zalogować się do systemu i na mapie sprawdzić przejechane przez pojazd trasy. Dzięki kilku kliknięciom myszki możemy szybko zweryfikować, jaką trasę samochód przejechał danego dnia. Historia przejazdów jest zapisywana w systemie (nawet do 5 lat wstecz), więc w każdym momencie możemy cofnąć się do wybranej daty. Do historii przejechanego odcinka dołączony jest wykres prędkości, dzięki któremu wiemy, czy kierowca jechał, stał w korku, czy może na parkingu. To rozwiązanie daje możliwość weryfikowania rzetelności pracownika i oszczędzenia paliwa. Czarno na białym widzimy, czy kierowca nie wybiera dłuższych tras i trzyma się przydzielonych mu dróg. Unikamy dodatkowych kosztów związanych z wysłaniem kolejnego pracownika w teren do weryfikowania, czy pługi wykonują swoje zadania.

 

W jaki jeszcze sposób monitoring może zwiększyć wydajność pracy? W systemie oprócz historii przejechanych tras możemy wygenerować różne raporty. W tym przypadku z pomocą przychodzi raport z kilometrówki. Dzięki tej funkcji w kilka sekund uzyskamy gotowe podsumowanie z przejechanych przez dany pojazd kilometrów, w formacie pdf. Jeśli zapisane trasy wymagają dalszej edycji, bez problemu eksportujemy historię przejazdów do tabeli w pliku Excel. To kolejna oszczędność czasu i usprawnienie pracy.

 

Czy monitoring GPS sprawdzi się tylko dla zleceniodawcy? Nic bardziej mylnego. Podwykonawca posiadający monitoring GPS swojej floty jest niewątpliwie bardziej atrakcyjny na rynku. Z monitoringiem GPS od Holte możemy tymczasowo udostępnić lokalizację wybranych pojazdów za pomocą wygenerowanego linku, przekazania kodu JSON lub stworzenie indywidualnego podkonta. Zleceniobiorca nie musi martwić się o oskarżenia, że jego pracownik nie był tam, gdzie powinien. W łatwy sposób udowodni, że przejechał wyznaczone trasy. Ponadto monitoring GPS od Holte posiada także możliwość aktywacji usługi e-TOLL. Jeśli we flocie znajdują się pojazdy powyżej 3,5 t z pomocą monitoringu GPS od HOLTE możemy nie tylko monitorować pojazdy, ale także spełniać obowiązujące przepisy. Po aktywowaniu usługi e-TOLL opłaty za przejechane trasy pobierają się automatycznie, co oszczędza czas na aktywowanie aplikacji.

 

Monitoring GPS Holte flota to niewielka inwestycja, niosąca za sobą zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów. Cena abonamentu to tylko 16,67 zł netto miesięcznie (200 zł netto rocznie). Urządzenie kosztuje zaledwie 100 zł netto, a aktywacja e-TOLL 50 zł netto. Firma nie dolicza żadnych ukrytych kosztów. Urządzenia przeznaczone są do samodzielnego montażu i wyróżniają się szczelnością IP65, więc doskonale sprawdzą się w warunkach zimowych. Ponadto jako jedyna firma na rynku Holte udziela bezpłatnej, 3-letniej gwarancji na urządzenia. Co więcej, dla firm posiadających więcej niż 3 pojazdy udzielane są dodatkowe rabaty.

 

Kiedy szukanie oszczędności stało się codziennością, warto sięgnąć po najprostsze rozwiązania, bo najczęściej one stają się tymi najlepszymi. Zamiast szukać zmniejszenia dodatkowych opłat, warto skupić się na tych, których nie widać na pierwszy rzut oka. Monitorowanie pojazdów niewątpliwie daje możliwość zaoszczędzenia czasu i paliwa, zwiększenia wydajności pracy, a nawet uniknięcia roszczeniowych sytuacji.

 

Kiedy sezon zimowy w pełni nie warto przepłacać i skupić się na ułatwieniach. Skontaktuj się z Holte po dobór indywidualnej oferty i otrzymaj darmowy dostęp do demonstracyjnej wersji systemu.

 


    Zostaw nam swoje dane odezwiemy się do Ciebie

    Udostępnij:

    Starsze wpisy

    Kontakt